KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 15001016
nr 1500 1016
Anders Zorn
(1860-1920), Sverige
Etsning, Svanen. Signerad. Bildmått: 24,5x19,5, yttermått inklusive ram: 45x37 cm
Utrop:
6.000 kr
Såld:
14.000 kr
måndag 31 oktober 2022
kl 20:00:59
5.000 kr
5.200 kr
6.000 kr
5.400 kr
5.600 kr (Budbetjänt)
6.200 kr
6.400 kr
8.200 kr
8.800 kr
9.600 kr
9.200 kr
9.400 kr (Budbetjänt)
12.500 kr
10.500 kr
11.000 kr (Budbetjänt)
12.500 kr
12.500 kr (Budbetjänt)
13.000 kr
13.500 kr
- Klassiska
31 okt
Klassiska
Läs mer om Klassiska
Anders Zorn
Läs mer om Anders Zorn